Kontakt

Grafika
Anička Strnadová

+420 721 145 563
anna.strnadova.as@gmail.com
IČ: 08877416 (neplátce DPH)

Nábytek
Jirka Křivonožka

+420 730 588 434
jirka@krivonozka.cz
IČ: 07524412 (neplátce DPH)

Něco o nás

Ateliér Nožka je spojením výtvarnice a truhláře. Aničky Strnadové a Jirky Křivonožky. Dřív jsme pracovali každý zvlášť, nyní pracujeme spolu. Přijeďte se za námi podívat! Tvoříme v našem ateliéru a zároveň domově v Jizerských horách. 

Jmenuji se Anička. Ráda tvořím. Stále hledám a myslím, že asi budu hledat až do konce života, způsoby, jak vyjádřit to, co se odehrává uvnitř mé hlavy. Mé myšlenky v konfrontaci s okolním světem.
Začínala jsem u tance, zkoušela jsem studium pohybového divadla na HAMU, produkovala jsem a stále produkuji pohybově divadelní projekty ve veřejném prostoru. Se skupinou ArtproProstor jsme například oživovali bývalé jablonecké lázně. A během toho jsem stále fascinovaná vizuální stránkou toho všeho.
Kresba je pro mě svátek, kdy se mohu uzavřít do své hlavy a soustředit se pouze na jedno. Na tah. Tužky, inkoustu, digitální tužky. Kreslím na papír, na dřevo a do ipadu. 

Jmenuji se Jirka a vystudoval jsem Stavební fakultu ČVUT. Projektoval jsem rodinné domy, bavilo mě to, ale zatoužil jsem si to i osahat. Vlastníma rukama něco vytvořit. Začal jsem proto projektovat na volné noze a ve volném čase jsem se učil kamnářské a truhlářské řemeslo. Chvíli jsem pomáhal ve větší truhlárně, potom si s kamarády zařídil vlastní. A na pár dní v měsíci jsem začal jezdit do různých koutů republiky stavět kamna s mou rodinou - Kamnářství Křivonožka. Dřevo a hlína, zalíbilo se mi to! Posledních šest let nedělám nic jiného. A od té doby co znám Aničku, tak navíc schovávám ty nejdivočejší kusy dřeva pro její Dřevobrazy.